Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /data/www/21401/poznej-sve-zdravi_cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /data/www/21401/poznej-sve-zdravi_cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Ohlédnutí se za kurzem – Poznej své zdraví
Poznej své zdraví

Ohlédnutí se za kurzem

Když jsme tu před pár dny s Jiříkem dávali kurz dohromady, oba jsme uvnitř své duše cítili, že bude výjimečný. Těžce se popisuje, co se v průběhu těch 4 dní událo, člověk tu samozřejmě umí vnímat zázraky, nicméně, existuje ještě něco nad nimi? Cítím, že ano …
Pár z vás přijelo smutných a vyčerpaných, abychom pak všichni odjížděli s pocitem nebeského klidu, který tu ještě dlouho naší duší poplyne. Tak jako ve filmu Into the wild, tak i mně dochází, že štěstí je zde sdíleno, ony malé radosti, které tu ulpějí na naší kůži, která je propustí tam někam hlouběji, do místa, kde sídlí oněch 21 gramů.
Stravu vnímám jako základ, motor, jež nás žene kupředu. Tak jako vítr, který se obouvá do plachet, tak nás tu vede i to, co posbíráme na poli, prostřednictvím obilných klasů, které pak zpracujeme v čisté zrno. Aby však onen komplex fungoval, je třeba také požádat o pořádné boty, o onu stabilitu, kterou hledejme především v sobě. Ti druzí nám dokážou dávat, učit, podržet, avšak, oni tu neobujou každé ráno naše topánky. Zaměřme se tedy na sebe, naučme se vybírat to nejlepší, protože pokud tu budeme šťastni především my, zcela přirozeně budeme dávat, milovat, malovat a kreslit, tančit a tvořit, v rámci těch několika tisícovek dní, které nám tu byly dány.

Celý, nechci ani říkat kurz, protože toto slovo si v sobě nese takový podivný pedagogický význam, se mi hlavou linula slova z filmu Má mě rád, nemá mě rád, který nám pouštěl Jiřík.

Někdo je namalovaný na papíře, jiný na dřevě, nebo na plátně. Čas od času však potkáš někoho, jehož barvy nezachytíš. A TOMU SE NIKDY NIC NEVYROVNÁ.

Pokud bych se směla ještě jednou narodit, chci tento svůj život prožít přesně tak, jako doposud, se vším, co mi přinesl, se vším, k čemu mne ty dlouhé roky laskavě vedl. Chci tu ještě jednou vyobjímat všechny ty krásné duše, které tu na moment setrvaly v tichém přítomném okamžiku, se všemi hvězdami nad hlavou.
Mysleme na to, že nejlepší možnný okamžik je právě teď. Ty poddajné osud vede, vzpurné vleče. Že namísto toho, abychom se ptali: Jak se máš? Zeptejme se: Kolik jsi dneska prožil zázraků?

Těším se na vás kdekoli, vy mí krásní přátelé, brzy na viděnou :-)

P1040092P1040103

3 thoughts on “Ohlédnutí se za kurzem

  1. Zuzka Švédová Post author

    Zbožnuji vás, z celého svého srdce vás zbožňuji. Ona láska je čistá natolik, že dává vzniknout novým hvězdám, zvedá k Nebi pohoří, proplétá kořeny stromů v nekonečné mozaiky našich dnů… Ani já už nechci žíti jinak, přeji si plynout, v rytmu našich kroků, s bubny, kterými tu uvítáme nový den, s tancem a smíchem a vším krásným, co náš život nese…

Napsat komentář